Podsumowanie Tygodnia Pozytywnych Inicjatyw 2017 w Gorlicach.

Udostepnij artykuł

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Wdniach 24 – 30 lipca odbył się w Gorlicach Tydzień Pozytywnych Inicjatyw organizowany przez Stowarzyszenie Ponad Ograniczeniami. Centrum wydarzeń znajdowało się przy Zespole Szkół nr 5 na ul. Krakowskiej.

Podczas całego tygodnia w poszczególne dni odbywały się różne zawody sportowe oraz inne wydarzenia rozrywkowe. Oprócz głównych eventów codziennie miały miejsce zajęcia dla dzieci oraz wieczorne kluby młodzieżowe. Każdego dnia nasi wolontariusze wychodzili na ulice miasta, aby udzielać się społecznie i promować zdrowe, wolne od nałogów moralne życie.

Oprócz głównych eventów codziennie miały miejsce zajęcia dla dzieci oraz wieczorne kluby młodzieżowe. Każdego dnia nasi wolontariusze wychodzili na ulice miasta, aby udzielać się społecznie i promować zdrowe, wolne od nałogów moralne życie.

Zajęcia dla dzieci

Zajęcia odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku pod namiotem. Dzieci wraz z prowadzącymi wyruszały w rejs, podczas którego mogły słuchać różnych ciekawych historii, oglądać różne pokazy i uczyć się podstawowych prawd moralnych.

Dzieciaki mogły także korzystać codziennie z różnych darmowych atrakcji – dużej dmuchanej zjeżdżalni, trampoliny, różnych warsztatów, konkursów i zabaw. W jeden upalny dzień została zorganizowana ślizgawka dla dzieci, natomiast dwa razy dzieci miały możliwość rozkoszować się watą cukrową.

Zawody Siłowe

We wtorek pomimo bardzo niesprzyjającej pogody odbyły się zawody siłowe zorganizowane we współpracy z Akademią Sportu. Panowie startujący w konkursie zmagali się z deszczem oraz mokrą nawierzchnią, co utrudniało wykonywanie wyznaczonych zadań i sprawiło, że zawody nabrały nieco survivalowy charakter.

Ciemne chmury i deszcz nie przeszkodziły publiczności wspierać zawodników i liczne grono kibiców dopingowało ich spod namiotu. Dzięki determinacji uczestników i prowadzących, zawody udało się pomyślnie przeprowadzić od początku do końca. Z pewnością był to dla wszystkich sportowców, jak również i uczestników niezapomniany czas walki fair play.

Festiwal Gier Planszowych

Kolejnego dnia miał miejsce Festiwal gier, podczas którego głównie dzieci i młodzież mogły zagrać w przeróżne gry planszowe oraz karciane. Nie zabrakło takich klasyków jak szachy, chińczyk, uno, załóż się, wieży jenga. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i spróbować gier, których być może jeszcze nigdy nawet nie widział.

Turbo-Kozak

W piątkowe popołudnie na boisku szkolnym odbył się konkurs umiejętności piłkarskich. Kandydaci na piłkarskiego kozaka zmagali się z przeróżnymi zadaniami z piłką. Między innymi musieli pokonać w pojedynku sam na sam znakomitego bramkarza lub strzelić karnego z zawiązanymi oczami. Piłkarze walczyli w dwóch grupach wiekowych i mimo, że w tych zawodach również próbował przeszkodzić deszcz zostały doprowadzone do końca.

Wieczór uwielbienia

Sobotniego wieczoru w Domu Nauczyciela miał miejsce wieczór uwielbienia. W śpiewie i modlitwach poprowadził wszystkich zebranych znakomity zespół uwielbieniowy na czele z Mateuszem Bassarą. Podczas tego wydarzenia można było spędzić niesamowity czas i wspólnie z innymi ludźmi śpiewać dla Boga i modlić się przy akompaniamencie wcześniej wspomnianych muzyków.

Piknik Rodzinny – zakończenie Tygodnia Pozytywnych Inicjatyw

Na zakończenie całego tygodnia działań wszyscy mogli wziąć udział w rodzinnym pikniku.
Już od godziny 15 można było przyjść pod szkołę i skosztować przeróżnych rzeczy takich jak np. kiełbaski z grilla, bigos, pierogi, pyszne domowe, a jednocześnie darmowe ciasta dostarczone przez Ewangeliczną Wspólnotę Zielonoświątkową w Gorlicach oraz cukiernie „Łasuch” Pawła Mataka, czy też napić się kawy lub herbaty.

Dla dzieci był oczywiście kolejny konkurs. W przeróżnych konkurencjach młodzi uczestnicy pikniku z pomocą rodziców zdobywali punkty i walczyli o miejsce na podium, gdzie można było otrzymać nagrody. Oprócz jedzenia i konkursu można było spędzić czas na trampolinie czy też dmuchańcu, jak również pobawić się z klaunem, klaudynką i animatorami.

Rozdawana była również darmowa wata cukrowa. Na boisku koło szkoły Straż Pożarna przyjechała swoim wozem i prezentowała ekwipunek, później pojawiła się również Policja i co odważniejsi mogli przekonać się jak to jest być zakutym w kajdanki.

Podczas pikniku zbierano również podpisy świadomych kierowców, którzy to deklarowali się nigdy nie kierować pojazdem po alkoholu i stanowczo reagować, kiedy zobaczą innych w takiej sytuacji.

Pod koniec całego dnia odbyły się zabawy z balonami z wodą zakończone wojną balonową. Na zakończenie ogłoszono wyniki konkursu i rozdano nagrody dla najlepszych uczestników.

Tydzień Pozytywnych Inicjatyw odbył się w Gorlicach po raz czwarty i po raz czwarty przyciągnął mnóstwo zainteresowanych. Przychodziły osoby, które są, co roku, jak również osoby, które pojawiły się tam pierwszy raz.

Dzieci mogły przez cały tydzień korzystać ze wszystkich udostępnionych atrakcji, starsi ludzie w mieszkaniach cieszyli się wytrzepanymi dywanami i czasem spędzonym z młodymi wolontariuszami, natomiast młodzież mogła zostać zachęcona do moralnego i zdrowego trybu życia.

W czasie całego TPI prowadzona była również kampania profilaktyczna No Promil – No Problem. Głównymi partnerami i sponsorami imprezy była Ewangeliczna Wspólnota Zielonoświątkowa w Gorlicach oraz Miasto Gorlice.

Wszystkim, którzy przyczynili się w jakimkolwiek stopniu do całego TPI serdecznie dziękujemy! Spotykamy się już w przyszłym roku na 5 edycji Tygodnia Pozytywnych Inicjatyw!

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Zobacz również: