Centrum Akywności Seniorów Renesans

Strona archiwalna.

Stowarzyszenie zakończyło współpracę z CAS Renesans z końcem 2022r. Od 2023 centrum działa pod szyldem innej organizacji.

CAS Renesans to miejsce codziennych spotkań Seniorów krakowskiej dzielnicy Ugorek. Prowadzona nieprzerwanie od 2019 roku placówka zapewnia bogatą ofertę darmowych zajęć edukacyjnych, warsztatów, wycieczek fakultatywnych i wielu innych wydarzeń dla blisko 100 osób w wieku emerytalnym.

Opis Projektu

 

Renesans to centrum, które swoją działalnością nawiązuje do znaczenia francuskiego słowa renaissance – odrodzenie. To społeczność, która daje wyjątkową możliwość ponownego odnalezienia sensu życia w wieku emerytalnym, swoistego odrodzenia. To miejsce, w którym każda osoba będzie w stanie odnaleźć i praktykować swoje pasje, nawiązać nowe relacje i prowadzić aktywne, pełne przygód życie.

W ramach projektu, dla jego uczestników organizujemy całą paletę zróżnicowanych aktywności, dostosowanych do możliwości fizycznych i intelektualnych każdego z uczestników. W Zespole Muzycznym Renesans uczymy się śpiewać popularne piosenki, dzieląc się swoją radością na wielu koncertach, organizowanych między innymi w Domach Opieki Społecznej, na Festiwalach Artystycznych, imprezach plenerowych i wielu innych. Wychodzimy z założenia, że „śpiewać każdy może…” a w swoje grono zapraszamy wszystkich, którzy nie tylko lubią śpiewać ale i grają na różnych instrumentach.

Bardzo często występom Zespołu Muzycznego Renesans towarzyszą spektakle Grupy Teatralno-Kabaretowej, pod kierownictwem doświadczonej aktorki i emerytowanej Dyrektor Teatru. Sympatyczna atmosfera i pozytywny odbiór wynikają przede wszystkim z cenienia wartości uśmiechu i dystansu do siebie.

Kolejny rodzaj oferowanych aktywności jest związany z jakże istotnym rozwojem intelektualnym. Mamy silną grupę pasjonatów-brydżystów, prowadzoną przez gospodarza klubu – pana Janusza. Nasi Brydżyści chętnie wyszkolą kolejnych partnerów do gry. Jedne z najchętniej uczęszczanych zajęć noszą nazwę Trening Pamięci i są doskonałą gimnastyką mózgu, wpływając pozytywnie na jego funkcjonowanie. W trakcie zajęć plastycznych zapraszamy do zrobienia czegoś pięknego z niczego, poznając nowe techniki i rozwijając sprawność manualną. 

Rozciągamy nasze umysły i języki z panią Olą, ucząc się na wesoło języka angielskiego na 2 poziomach zaawansowania. Poznajemy wybrane tajniki psychologii, oraz wdrażamy się w cyfrowy świat telefonów i komputerów. Trenujemy pamięć nie tylko w teorii, ale i w postaci rozrywek umysłowych np. krzyżówek, sudoku czy szachów.

Kilka razy w tygodniu spotykamy się i wspólnie spędzamy czas na kawie i herbatce z poczęstunkiem w mniejszych grupach. Po przyjęciu kalorii w postaci przepysznych, domowych słodyczy, dbamy też o odpowiednie ich spalenie. Regularnie organizujemy wycieczki rowerowe oraz grupowe spacery z kijkami Nordic Walking, dbając o kondycję fizyczną.

Odwiedzają nas specjaliści od zdrowego trybu życia, medycyny i urody. Poznajemy historię Krakowa i innych zakątków świata, przygotowując się do wycieczek. Regularnie jeździmy w ciekawe miejsca w wielu rejonach Polski i organizujemy wspólne wyjścia na różne imprezy.

Cyklicznie organizujemy Festiwal Przetworów Domowych i Festiwal Artystyczny, wychodząc z założenia, że należy zauważyć i docenić każdy talent! Wzmacniamy postawy wolontariatu, angażując się w organizację wielu międzypokoleniowych wydarzeń oraz dbamy o integrację krakowskiego środowiska Seniorów, między innymi poprzez organizację ogólnokrakowskiego Turnieju “Rusz Głową”.

Centrum Aktywności Seniorów Renesans to projekt finansowany z budżetu Gminy Miejskiej Kraków nieprzerwanie od 2019 roku.

Kontakt

Przez cały czas jesteśmy otwarci na nowe pomysły i propozycje wspólnego spędzania czasu. Zapraszamy!

Centrum Aktywności Seniorów Renesans
ul. Młyńska Boczna 7, Kraków

Facebook

Godziny otwarcia:

Zgodnie z harmonogramem

Szczegóły oferty:

Tel.: 660 065 729
E-mail: grazyna.konieczna@gmail.com