CAS Renesans

Renesans to miejsce zarówno dla zabieganych i zajętych, jak i dla tych, którzy mają nadmiar wolnego czasu na emeryturze. Tu można odnaleźć siebie na nowo, albo pochwalić się i podzielić tym, w czym już jesteśmy dobrzy.

O Projekcie

Opis Projektu

W Zespole Muzycznym Renesans regularnie śpiewamy popularne piosenki, dzieląc się swoją radością na koncertach nie tylko w Domach Opieki ale i na Festiwalach. Wychodzimy z założenia, że „śpiewać każdy może…” a zapraszamy wszystkich, którzy nie tylko lubią śpiewać ale i grają na różnych instrumentach.

Regularnie spotykamy się i wspólnie spędzamy czas na kawie i herbatce z poczęstunkiem. Doświadczona aktorka i dyrektor teatru, Pani Freda, prowadzi Grupę Teatralną i Kabaretową, która regularnie występuje ze swoimi spektaklami.

Sympatyczna atmosfera wynika z cenienia wartości uśmiechu i dystansu do siebie 🙂 Mamy silną grupę pasjonatów-brydżystów, prowadzoną przez gospodarza klubu – pana Janusza. Nasi Brydżyści chętnie wyszkolą kolejnych partnerów do gry.

Staramy się, by każdy znalazł coś dla siebie: w plastyczne środy zapraszamy do zrobienia czegoś pięknego z niczego; z panią Ewą i panem Emilem jeździmy na wycieczki rowerowe, a z panią Małgosią i panem Zygmuntem chodzimy regularnie z kijkami Nordic Walking by zadbać o kondycję fizyczną.

Odwiedzają nas specjaliści od zdrowego trybu życia, medycyny i urody. Poznajemy historię Krakowa i innych zakątków świata, przygotowując się do wycieczek. Regularnie jeździmy w ciekawe miejsca (często z dofinansowaniem) i organizujemy wspólne wyjścia na różne imprezy.

Rozciągamy nasze umysły z panią Olą, ucząc się na wesoło j. angielskiego (na 2 poziomach zaawansowania). Poznajemy wybrane tajniki psychologii, oraz wdrażamy się w cyfrowy świat telefonów i komputerów. Trenujemy pamięć nie tylko w teorii, ale i w postaci rozrywek umysłowych np. krzyżówek, sudoku, szachów itp.

Cyklicznie organizujemy Festiwal Przetworów Domowych i Festiwal Artystyczny, wychodząc z założenia, że należy zauważyć i docenić każdy talent! W październiku 2019 będziemy rozgrywać dwa turnieje brydżowe w ramach zainicjowanego przez koordynatora CAS Renesans ogólnokrakowskiego Turnieju “Rusz Głową”.

W naszym CASie działa również Klub Filmowy, dla lubiących dobre, wartościowe filmy.

Kontakt

​Przez cały czas jesteśmy otwarci na nowe pomysły i propozycje wspólnego spędzania czasu. Zapraszamy!​

Centrum Aktywności Seniorów Renesans
Stowarzyszenie Ponad Ograniczeniami
ul. Młyńska Boczna 7, Kraków

Godziny otwarcia:

Zgodnie z harmonogramem

Szczegóły oferty:

Tel.: 660 065 729
E-mail: grazyna.konieczna@gmail.com