Centrum Akywności Seniorów Renesans

CAS Renesans to miejsce codziennych spotkań Seniorów krakowskiej dzielnicy Ugorek. Prowadzona nieprzerwanie od 2019 roku placówka zapewnia bogatą ofertę darmowych zajęć edukacyjnych, warsztatów, wycieczek fakultatywnych i wielu innych wydarzeń dla blisko 100 osób w wieku emerytalnym.

Opis Projektu


Renesans to centrum, które swoją działalnością nawiązuje do znaczenia francuskiego słowa renaissance – odrodzenie. To społeczność, która daje wyjątkową możliwość ponownego odnalezienia sensu życia w wieku emerytalnym, swoistego odrodzenia. To miejsce, w którym każda osoba będzie w stanie odnaleźć i praktykować swoje pasje, nawiązać nowe relacje i prowadzić aktywne, pełne przygód życie.

W ramach projektu, dla jego uczestników organizujemy całą paletę zróżnicowanych aktywności, dostosowanych do możliwości fizycznych i intelektualnych każdego z uczestników. W Zespole Muzycznym Renesans uczymy się śpiewać popularne piosenki, dzieląc się swoją radością na wielu koncertach, organizowanych między innymi w Domach Opieki Społecznej, na Festiwalach Artystycznych, imprezach plenerowych i wielu innych. Wychodzimy z założenia, że „śpiewać każdy może…” a w swoje grono zapraszamy wszystkich, którzy nie tylko lubią śpiewać ale i grają na różnych instrumentach.

Bardzo często występom Zespołu Muzycznego Renesans towarzyszą spektakle Grupy Teatralno-Kabaretowej, pod kierownictwem doświadczonej aktorki i emerytowanej Dyrektor Teatru. Sympatyczna atmosfera i pozytywny odbiór wynikają przede wszystkim z cenienia wartości uśmiechu i dystansu do siebie.

Kolejny rodzaj oferowanych aktywności jest związany z jakże istotnym rozwojem intelektualnym. Mamy silną grupę pasjonatów-brydżystów, prowadzoną przez gospodarza klubu – pana Janusza. Nasi Brydżyści chętnie wyszkolą kolejnych partnerów do gry. Jedne z najchętniej uczęszczanych zajęć noszą nazwę Trening Pamięci i są doskonałą gimnastyką mózgu, wpływając pozytywnie na jego funkcjonowanie. W trakcie zajęć plastycznych zapraszamy do zrobienia czegoś pięknego z niczego, poznając nowe techniki i rozwijając sprawność manualną. Rozciągamy nasze umysły i języki z panią Olą, ucząc się na wesoło języka angielskiego na 2 poziomach zaawansowania. Poznajemy wybrane tajniki psychologii, oraz wdrażamy się w cyfrowy świat telefonów i komputerów. Trenujemy pamięć nie tylko w teorii, ale i w postaci rozrywek umysłowych np. krzyżówek, sudoku czy szachów.

Kilka razy w tygodniu spotykamy się i wspólnie spędzamy czas na kawie i herbatce z poczęstunkiem w mniejszych grupach. Po przyjęciu kalorii w postaci przepysznych, domowych słodyczy, dbamy też o odpowiednie ich spalenie. Regularnie organizujemy wycieczki rowerowe oraz grupowe spacery z kijkami Nordic Walking, dbając o kondycję fizyczną.

Odwiedzają nas specjaliści od zdrowego trybu życia, medycyny i urody. Poznajemy historię Krakowa i innych zakątków świata, przygotowując się do wycieczek. Regularnie jeździmy w ciekawe miejsca w wielu rejonach Polski i organizujemy wspólne wyjścia na różne imprezy.

Cyklicznie organizujemy Festiwal Przetworów Domowych i Festiwal Artystyczny, wychodząc z założenia, że należy zauważyć i docenić każdy talent! Wzmacniamy postawy wolontariatu, angażując się w organizację wielu międzypokoleniowych wydarzeń oraz dbamy o integrację krakowskiego środowiska Seniorów, między innymi poprzez organizację ogólnokrakowskiego Turnieju “Rusz Głową”.

Centrum Aktywności Seniorów Renesans to projekt finansowany z budżetu Gminy Miejskiej Kraków nieprzerwanie od 2019 roku.

Kontakt

Przez cały czas jesteśmy otwarci na nowe pomysły i propozycje wspólnego spędzania czasu. Zapraszamy!

Centrum Aktywności Seniorów Renesans
Stowarzyszenie Ponad Ograniczeniami
ul. Młyńska Boczna 7, Kraków

Facebook

Godziny otwarcia:

Zgodnie z harmonogramem

Szczegóły oferty:

Tel.: 660 065 729
E-mail: grazyna.konieczna@gmail.com