Klub Młodzieżowy KONTRAST – Koniec II Sezonu!

Udostepnij artykuł

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Tegoroczny klub młodzieżowy KONTRAST był niesamowitym doświadczeniem dla mnie. Na naszej scenie gościliśmy wiele inspirujących osób. Goście z Polski i zagranicy, zachęcali do myślenia na temat siebie, tego co jest tak naprawdę ważne w życiu.

Poszukiwaliśmy prawdy o sobie samym, o tym jak zwyciężać. Zadawaliśmy sobie pytania co to jest dobra decyzja i jak ją podjąć. Mówiliśmy o tym jak duże znaczenie ma świadomość i otwartość na to co przynosi nam życie. Rozważaliśmy nad sensem egzystencji ludzkiej, celowością naszej drogi i jej kierunkiem.

Święta Bożego Narodzenia obchodziliśmy razem w rodzinnej i ciepłej atmosferze. Mogliśmy lepiej poznać siebie nawzajem, przeżywać wspólne radości i smutki.

KONTRAST to czas wspólnej rozrywki i zabawy, więc nie obyło się i bez tego. Udało nam się również uczcić 18- naste urodziny jednej osoby z ekipy kontrastowiczów. Majówkę spędziliśmy w nieco odmiennej aurze, bo na świeżym powietrzu. Graliśmy w siatkówkę i wspólnie grillowaliśmy.

KONTRAST to przestrzeń wolności, otwartości na drugiego człowieka. Każdy się zmieści i jest mile widziany. Każdy może do nas dołączyć, nikt nie jest zbyt chudy, zbyt wysoki czy też za stary. Piękna jest jedność tworzona w różnorodności, dzięki niej dostrzegamy KONTRAST. Możemy doświadczyć spotkania z drugim człowiekiem, jedynym w swoim rodzaju, odmiennym od nas i wielce niepowtarzalnym.

Nie sposób wyrazić słowami jak głębokie to więzi, gdy są budowane na miłości, akceptacji i przebaczeniu. Nikt nie jest doskonały, ale dajemy sobie przyzwolenie na pomyłkę, margines błędu. Uczymy się by stawać się lepszą wersją siebie. Dążymy do rozwoju na każdej płaszczyźnie życia. Wyglądamy zmian, ale zmian na lepsze. Nasze jutro ma być lepsze niż jest dzisiaj. Jeśli dzisiaj jest takie samo, to po co jutro?

Kolejny – 3 już sezon rozpoczynamy w czasie tegorocznego Tygodnia Pozytywnych Inicjatyw, który odbędzie się w dniach 23-29 lipca 2018. Kluby odbywać się będą codziennie na świeżym powietrzu i pod namiotem przy MZS nr 5, w godzinach 19.30 – 22.00. Wszystkich młodych serdecznie zapraszamy! 🙂

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Zobacz również: