Rozpoczęcie działalności

Udostepnij artykuł

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Stowarzyszenie Ponad Ograniczeniami swoją oficjalną działalność rozpoczęło dnia 9.12.2014, tj. w dniu wpisania do Krajowego Rejestru Sądowego. Jednak historia stowarzyszenia sięga dużo wcześniej. W roku 2013 grupa młodzieży z Gorlic i okolic, postanowiła spełnić marzenie, które już od dłuższego czasu nosiła w swoich sercach, aby zacząć zmieniać świat na lepsze.

Postanowili swoim życiem pokazać, że warto pomagać, być życzliwym, kochać drugiego człowieka. Jako ludzie zafascynowani Bogiem, za jego przykładem postanowili wyjść do ludzi podając im pomocną dłoń. Dzięki ich marzeniu i determinacji w lipcu 2013 roku zostały zorganizowane pierwsze działania na rzecz miasta Gorlice.

Pełna zapału młodzież ruszyła w miasto organizując zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz pracując na rzecz ludzi trzepiąc im za darmo dywany. Po tygodniu działań, zmęczeni i zakurzeni wolontariusze przepełnieni radością zgodnie stwierdzili o konieczności powtórzenia inicjatywy w następnym roku.

I tak zrodził się pomysł zorganizowania Tygodnia Pozytywnych Inicjatyw, który odbył się w lipcu 2014 roku. Wówczas inicjatywa została zorganizowana z ramienia Fundacji Latarnia przy współpracy z Urzędem Miasta Gorlice. Podczas całego tygodnia przeprowadzono wiele eventów i happeningów.

Codziennie odbywały się zajęcia dla dzieci, a każdy dzień zakończony był konkretnym wydarzeniem. Odbyły się: turnieje sportowe oraz siłowe, projekcje filmów, klub młodzieżowy, koncert połączony z profilaktyką oraz piknik rodzinny. Równorzędnie podczas całego tygodnia miały miejsce prace społeczne tj. trzepanie dywanów oraz pomoc w myciu okien i podłóg starszym mieszkańcom miasta.

Dzięki tym działaniom Tydzień Pozytywnych Inicjatyw na dobre wpisał się w harmonogram wakacyjnych działań, a wśród organizatorów zrodził się pomysł stworzenia własnej lokalnej organizacji non-profit, pod banderą której mogliby rozpocząć oficjalne działania.

I tak w grudniu 2014 roku powstało Stowarzyszenie Ponad Ograniczeniami. Organizacja której celem jest prowadzenie działalności społecznie użytecznej, świadczenie wszechstronnej pomocy osobom najbardziej potrzebującym oraz działanie na rzecz dzieci i młodzieży, aby mogli wykorzystywać dany im przez Boga potencjał, pokonywać ograniczenia oraz prowadzić szczęśliwe życie, wolne od wszelkich nałogów i uzależnień. Dodatkowo inspirowanie do pokonywania własnych ograniczeń.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Zobacz również:

Sprawozdanie OPP Stowarzyszenie Ponad Ograniczeniami
Sprawozdania OPP

Sprawozdanie OPP Za 2021 Rok.

Sprawozdania finansowe i merytoryczne Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Stowarzyszenie Ponad Ograniczeniami za rok 2021. Wprowadzenie do sprawozdania finansowego  Bilans Rachunek zysków i strat  Informacja

Aktualności

Tydzień Pozytywnych Inicjatyw 2022 w Gorlicach

Tegoroczny Tydzień Pozytywnych Inicjatyw w Gorlicach odbył się w dniach 25-31 lipca. Jak co roku,  na ulice naszego miasta wyszło całkiem liczne grono wolontariuszy w