Praca dodatkowa – Instruktor Programowania i Robotyki dla dzieci i młodzieży

instruktor zajęć dla dzieci z programowania i robotyki

Udostepnij artykuł

Pracodawca: Stowarzyszenie Ponad Ograniczeniami
Stanowisko: Instruktor Programowania i Robotyki dla dzieci i młodzieży
Lokalizacja: Gorlice, ul. Solidarności 3/204
Typ zatrudnienia: B2b, umowa cywilno-prawna
Termin składania aplikacji: 20 stycznia 2024.
Termin rozpoczęcia pracy: Luty/marzec 2024

Zatrudnimy instruktora do prowadzenia pasjonujących zajęć z programowania i robotyki dla dzieci i młodzieży z klas 4-8 szkoły podstawowej. Jeśli lubisz spędzać czas w towarzystwie dzieci i młodzieży,  a do tego  pasjonują Cię nowoczesne technologie, klocki LEGO, roboty i edukacja, to ta praca jest być może dla Ciebie!

Twoje zadania będą polegać na:
  • Prowadzeniu zajęć z programowania i robotyki z wykorzystaniem sprzętu (głównie Lego) i materiałów dostarczonych przez naszą organizację
  • Tworzeniu i rozwijaniu scenariuszy zajęć dostosowanych do wieku i poziomu zaawansowania uczestników.
  • Udziale w organizacji i prowadzeniu warsztatów, półkolonii, turniejów i innych wydarzeń związanych z programowaniem i robotyką (Opcjonalnie)
  • Dbaniu o sprawność i bezpieczeństwo sprzętu

Oczekujemy od Ciebie:
  • Znajomości języków programowania (mile widziane Python, JavaScript, Scratch) oraz podstaw robotyki
  • Umiejętności pracy z dziećmi i budowania z nimi pozytywnej relacji
  • Kreatywności, otwartości i zaangażowania w wykonywaną pracę
  • Szybkiego przyswajania wiedzy oraz chęci do samodoskonalenia i rozwoju
  • Inspirowania dzieci do kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów
  • Umiejętności obsługi komputera/tabletu oraz układania klocków LEGO
  • Dyspozycyjności w godzinach popołudniowych (15:00 – 20:00, do dogadania)

Twoje dodatkowe plusy:
  • Doświadczenie w pracy z dziećmi (prowadzenie korepetycji, obozów, warsztatów, animacji, zbiórek harcerskich — wszystko ma znaczenie!)
  • Wykształcenie wyższe z zakresu IT, robotyki lub pedagogiki (lub studiowanie na jednym z tych kierunków lub alternatywnie ukończenie odpowiednich kursów z certyfikatem)
  • Miłość do klocków LEGO®  i nowoczesnych technologii
  • Znajomość środowisk programistycznych: Minecraft, Scratch, Game Maker, Kodu Game Lab, PixBlocks, Roblox, Android Studio, Unity, Visual Studio lub innego, dowolnego silnika przyjaznego dla dzieci
  • …alternatywnie chęć do szybkiej, samodzielnej nauki wybranych środowisk.
  • portfolio lub przykłady materiałów dydaktycznych, które stworzyłeś/aś lub zastosowałeś/aś w pracy z dziećmi.

Oferujemy Ci:
  • Atrakcyjne warunki zatrudnienia i wynagrodzenia (do negocjacji, na początek 1-2 grupy)
  • Świetną atmosferę pracy (bez spiny, ale z szacunkiem, dbamy o dobre relacje w zespole)
  • Możliwość rozwoju, realizacji ciekawych projektów oraz realny wpływ na poszerzanie naszej  oferty zajęć
  • Szkolenia wewnętrzne i wsparcie metodyka podczas współpracy
  • Nowoczesny sprzęt do nauczania.
  • Pracę w tygodniu w godzinach popołudniowych/wieczornych i/lub w soboty do południa.

Aplikacje przyjmujemy tylko i wyłącznie drogą mailową na adres kontakt@ponadograniczeniami.org .

Jeśli spełniasz wymagania i jesteś zainteresowany/a, to  prosimy o przesłanie nam:
  1. CV/życiorysu
  2. Informacji o Twojej potencjalnej dyspozycyjności czasowej w tygodniu
  3. Krótkiego uzasadnienia, dlaczego uważasz, że ta praca jest właśnie dla Ciebie.

O projekcie – O nas
Jesteśmy organizacją pożytku publicznego, której misją jest wyrównywanie szans dzieci i młodzieży z małych miejscowości na nowoczesną edukację i rozwój. Oferujemy atrakcyjne i angażujące zajęcia z programowania i robotyki dla młodszych dzieci pt. Zakodowany Rozwój i chcemy rozszerzyć naszą ofertę zajęć. Mamy innowacyjne podejście do nauczania i mamy nadzieję że pomożesz nam w naszej misji!