Tydzień Pozytywnych Inicjatyw w Gorlicach

Tydzień Pozytywnych Inicjatyw

W dniach 31 lipca – 5 sierpnia 2023 odbędzie się w Gorlicach 10. jubileuszowa edycja akcji charytatywnej Tydzień Pozytywnych Inicjatyw ❤️.

W ramach tegorocznego Tygodnia Pozytywnych Inicjatyw planujemy przeprowadzić serię happeningów i eventów na terenie miasta, a ważnym punktem programu będzie profilaktyka uzależnień (kampania „No promil-No problem) oraz wsparcie dzieci i młodzieży w walce z depresją oraz niskim poczuciem własnej wartości.

Codziennie w godzinach 10.30 – 12.30 oraz 15.30 – 18.30 odbywać się będą różne zajęcia i atrakcje dla dzieci (sportowe, artystyczne, animacje, warsztaty, itd.).

Wieczorami, od godziny 19.30 będzie prowadzony Klub Młodzieżowy Kontrast.

Nie zabraknie też ciekawych wydarzeń, dostępnych dla wszystkich, także tych starszych, którzy będą mogli wziąć udział w Gorlicjadzie, FunDay czy koncercie TGD na rynku.

Wszystkie zajęcia i dostępne atrakcje są DARMOWE.

ZAPISY NA WYBRANE WYDARZENIA

Na niektóre wydarzenia, takie jak Gambit TPI – Turniej szachowy czy Gra miejska Gorlicjada obowiązują wcześniejsze zapisy.

Tel: 537 344 914 (najlepiej sms), lub przez Messenger

POMOC SENIOROM I OSOBOM POTRZEBUJĄCYM

W czasie akcji, od pon-pt w godzinach 10.30 – 12.30 oraz 15.30 – 18.30 będą prowadzone także prace społeczne dla lokalnej społeczności. Seniorzy i osoby schorowane będą mogli skorzystać z bezpłatnej pomocy w pracach domowych, tj. trzepanie dywanów, sprzątanie mieszkań czy mycie okien.

W tym celu, wolontariusze w niebieskich koszulkach będą chodzić po gorlickich osiedlach i oferować pomoc. Można też będzie zadzwonić pod tymczasowy numer 537 344 914 i umówić termin wizyty.

HARMONOGRAM TPI

Od poniedziałku do piątku: boiska MZS nr 5 w Gorlicach

Poniedziałek – 16:00: Zawody sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży (we współpracy z Akademią Sportu). Rejestracja na miejscu w dniu wydarzenia od godz. 15:15.

Wtorek – 16:00 Gambit TPI: turniej szachowy dla młodzieży (ZAPISY)

Środa – 16:00: Turbo Kozak: Indywidualny konkurs umiejętności piłkarskich dla dzieci i młodzieży. Rejestracja na miejscu w dniu wydarzenia od godz. 15:15.

Czwartek – 16:00 Gorlicjada – Gra miejska dla dzieci, młodzieży i całej rodziny (ZAPISY).

Piątek – 16:00: Panoo – gra terenowa dla dzieci i młodzieży. Rejestracja na miejscu w dniu wydarzenia od godz. 15:15.

Sobota – Rynek miejski w Gorlicach
• 16:00: FunDay – piknik rodzinny z mnóstwem atrakcji dla dzieci, młodzieży i całej rodziny, dmuchańce, animacje, gry, konkurencje, mała gastronomia, itd.
• 20:00: Koncert TGD

Zapraszamy do śledzenia naszej strony na Facebooku gdzie pojawia się wiele informacji na bieżąco.

TPI – Oficjalna strona wydarzenia na FB

Koncert TGDOficjalna strona wydarzenia na FB

Dołącz  do wydarzeń na facebooku, aby być na bieżąco i niczego nie pominąć.

Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Ponad Ograniczeniami. Głównymi partnerami i sponsorami są: Ewangeliczna Wspólnota Zielonoświątkowa w Gorlicach oraz Miasto Gorlice.

Akcja ta ma na celu pomaganie potrzebującym, inspirowanie ludzi do pozytywnych działań na rzecz drugiego człowieka i lokalnej społeczności, promowanie uniwersalnych wartości chrześcijańskich tj. bezinteresowność, miłość, dobroć, uczciwość, szacunek, współczucie oraz zdrowego, wolnego od nałogów i wszelkich uzależnień życia.