TYDZIEŃ POZYTYWNYCH INICJATYW 2019

22-28 lipca

Opis wydarzenia

Data: 22 lipca – 28 lipca 2019
Miejsce: Boiska przy Miejskim Zespole Szkół nr 5 w Gorlicach
Wstęp wolny (wszystkie atrakcje darmowe).

W wyżej wymienionych dniach odbędzie się już po raz szósty w Gorlicach Tydzień Pozytywnych Inicjatyw.

Jest to akcja, która ma na celu inspirowanie ludzi do pozytywnych działań na rzecz drugiego człowieka i lokalnej społeczności, zapewnienie atrakcyjnych wakacji dla dzieci i młodzieży, promowanie uniwersalnych wartości chrześcijańskich tj. miłość, dobroć, uczciwość, szacunek czy współczucie oraz zdrowego, wolnego od nałogów i wszelkich uzależnień życia.

W ramach tegorocznego Tygodnia Pozytywnych Inicjatyw prowadzone będą różne happeningi i eventy, które pozytywnie zaskoczą mieszkańców Gorlic.

W programie, jak co roku:

• liczne zajęcia, gry, zabawy i konkursy dla dzieci i młodzieży
• darmowa, duża dmuchana zjeżdżalnia, trampolina, ślizgawka
• festiwal gier planszowych wraz z eliminacjami do Mistrzostw Polski w Catan 2019
• wieczorne kluby młodzieżowe „Kontrast”
• rozgrywki i zawody sportowe z cennymi nagrodami rzeczowymi
• Panoo – gra terenowa dla dzieci i młodzieży
• piknik rodzinny z konkursami i wieloma atrakcjami dla całej rodziny

Nowością w tym roku będzie Gorlicjada – gra miejska, która pozwoli nam się cofnąć do czasów historycznych Gorlic. Grupami, z mapą w ręku, prześledzimy ważne miejsca, przeniesiemy się w trochę bardziej odległe zakątki historii miasta i oczywiście, nie zabraknie przy tym świetnej zabawy.

W sobotni wieczór, o godz. 18.00 w Domu Nauczyciela odbędzie się koncert krakowskiego chóru gospel Joyful Voice, pod batutą Oli Slawik.

W czasie TPI 2019 będą również prowadzone różne akcje społeczne dla lokalnej społeczności i miasta takie jak trzepanie dywanów, sprzątanie najbardziej uczęszczanych ulic, pomoc osobom starszym i schorowanym oraz odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej.

Prowadzone będą także 2 kampanie społeczne: kampania profilaktyczna „No promil-No problem” oraz kampania edukacyjno-profilaktyczna pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Akcja prowadzona jest w 100% przez wolontariuszy, wszystkie zajęcia są DARMOWE.

Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Ponad Ograniczeniami. Głównymi partnerami i sponsorami są: Ewangeliczna Wspólnota Zielonoświątkowa w Gorlicach oraz Miasto Gorlice.

Aktualne informacje na bieżąco

Partnerzy:

Oficjalne wydarzenie na Facebooku